• Mapa webu
  • Odeslat stránku emailem
  • Odeslat odkaz na stránku emailem
  • Tisknout stránku
  • Úvodní stránka
  • Zpět
 

Rychlý kontakt

  Telefon: +420 733 123 790

  E-mail: info@forfuture.cz

Tepelné čerpadlo Brno Moravany

rekonstrukce kotelny staršího řadového rodinného domu včetně ohřevu teplé užitkové vody

podlahová plocha 200m2
tepelná ztráta domu 11,8kW
ohřev TUV pro 8 osob
topná soustava s litinovými radiátory

Rekonstrukce kotelny proběhla koncem roku 2010 a spočívala ve výměně stávajícího elektrokotle a elektrického bojleru pro TUV s objemem 200l za moderní tepelné čerpadlo vzduch voda s přípravou teplé užitkové vody.
Dům byl již dříve zateplen a byla vyměněna okna za moderní plastová. Nedochoval se původní projekt vytápění domu.
Byl tedy proveden přepočet tepelných ztrát domu autorizovaným projektantem v oboru vytápění budov. Vypočítaná tepelná ztráta zatepleného domu byla 11,8kW. Stávající radiátory vyhověly dle výpočtu teplotě topné vody do 50 stup. C při výpočtové venkovní teplotě -12stup. C.

Pro vytápění domu bylo navrženo jednofázové tepelné čerpadlo vzduch voda Panasonic AQUAREA s výkonem 12kW, model WH-SDF12C6E5. Mezi tepelné čerpadlo a topnou soustavu byla navržena akumulační nádoba 200l zapojená jako hydraulický oddělovač. Pro ohřev teplé užitkové vody byla navržena nádoba o objemu 300l připojená k tepelnému čerpadlu.

Proběhlé dvě topné sezony prokázaly úsporu ve spotřebě elektrické energie celého domu o 60% ve srovnání s s předchozí dlouhodobou průměrnou spotřebou. Teplota topné vody nepřekročila 50 stupňů C ani v nejmrazivějších dnech. Ve srovnání s předešlým vytápěním pomocí elektrokotle se zvýšil komfort - nyní nedochází k výkyvům teploty způsobeným zapínáním a vypínáním elekrokotle. Tepelné čerpadlo topí díky invertoru vyrovnaně a teplota v domě je stálá, bez teplotních výkyvů.

Tepelné čerpadlo Brno Moravany   Tepelné čerpadlo AQUAREA Brno

Pokud máte zájem o nezávaznou prohlídku této referenční instalace, požádejte si prosím prostřednictvím objednávkového formuláře.

Pro více informací nás kontaktujte

Odešlete nám Vaši popotávku nebo dotaz vyplněním následujícího formuláře nebo nám pošlete email na adresu info@forfuture.cz a my uděláme vše co je v našich silách, abychom Váš dotaz co nejdříve zodpověděli.

Nezávaznou cenovou nabídku Vám zpracujeme zcela ZDARMA. V případě, že vyplníte Váš telefon, ZDARMA vás budeme kontaktovat.
 
Jméno: *
Email: *
Telefon:
 
Popište prosím Váš požadavek či dotaz:
Sečtěte tři plus dvě = * (Jako kontrolu proti SPAMu, prosím napište výsledek příkladu)
 

Copyright (C) 2012 Tepelná čerpadla Aquarea. Všechna práva vyhrazena.