• Mapa webu
  • Odeslat stránku emailem
  • Odeslat odkaz na stránku emailem
  • Tisknout stránku
  • Úvodní stránka
  • Zpět
 

Rychlý kontakt

  Telefon: +420 733 123 790

  E-mail: info@forfuture.cz

Jak funguje tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea T-CAP

Tepelné čerpadlo vzduch/voda, které může topit s plným výkonem do -15 stupňů C venkovní teploty je Panasonic Aquarea T-CAP. Dodáváme ho s výkony 9, 12 a 16kW. T-CAP má stejný kompresor i výměníky jako základní řada SDC. Proč tedy dobře topí i při velmi nízkých teplotách a posunuje tím možnosti tepelných čerpadel vzduch-voda?

Technologie T-CAP mění řízeně a podle potřeby parametry výparníku tepelného čerpadla a ovlivňuje tak tzv P-H diagram. Při nízkých venkovních teplotách se tak daří získat více energie pro vytápění než u běžného modelu, kde výkon postupně klesá od venkovní teploty cca 3-5 stupňů C.

V chladivovém okruhu je před elektronickým expanzním ventilem přidán další elektronicky řízený ventil a trubkový koaxiální výměník. Část chladiva tak prochází standardní cestou přes výparník, část se vrací přes trubkový výměník do kompresoru. Výsledkem je chladnější výparník který na sebe naváže více energie z chladného vzduchu a k poklesu výkonu teleného čerpadla dochází při mnohem nižší venkovní teplotě než u standardního tepelného čerpadla. Panasonic Aquarea T-CAP tak udrží stabilní výkon až do -15stup.C venkovní teploty. Hodnota COP samozřejmě směrem k nižším teplotám klesá. Při -15 stup.C ale dosahuje stále velmi slušné hodnoty 2,5. Tím největším přínosem je, že se nepřipíná vestavěný záložní elektrokotel. Ten přijde na řadu u tepelného čerpadla T-CAP až při velmi nízkých teplotách, nebo vůbec.

podívejte se na sortiment ttepelných čerpadel Panasonic >>>

 

 

Princip činnosti tepelného čerpadla AQUAREA T-CAP
Panasonic Aquarea T-CAP princip

 

Princip Panasonic Aquarea T-CAP grafy

Srovnávací výkonové křivky standardního tepelného čerpadla 9kW a tepelného čerpadla s technologií  T-CAP.9kW  při různých teplotách topné vody

 

Princip Panasonic Aquarea T-CAP 12kW grafy

Srovnávací výkonové křivky standardního tepelného čerpadla 12kW a tepelného čerpadla s technologií  T-CAP.12kW  při různých teplotách topné vody

 

 

přejít zpět na stránku s přehledem sortimentu tepelných čerpadel Panasonic
 

Pro více informací nás kontaktujte

Odešlete nám Vaši popotávku nebo dotaz vyplněním následujícího formuláře nebo nám pošlete email na adresu info@forfuture.cz a my uděláme vše co je v našich silách, abychom Váš dotaz co nejdříve zodpověděli.

Nezávaznou cenovou nabídku Vám zpracujeme zcela ZDARMA. V případě, že vyplníte Váš telefon, ZDARMA vás budeme kontaktovat.
 
Jméno: *
Email: *
Telefon:
 
Popište prosím Váš požadavek či dotaz:
Sečtěte tři plus dvě = * (Jako kontrolu proti SPAMu, prosím napište výsledek příkladu)
 

Copyright (C) 2012 Tepelná čerpadla Aquarea. Všechna práva vyhrazena.