• Mapa webu
  • Odeslat stránku emailem
  • Odeslat odkaz na stránku emailem
  • Tisknout stránku
  • Úvodní stránka
  • Zpět
 

Rychlý kontakt

  Telefon: +420 733 123 790

  E-mail: info@forfuture.cz

Něco z historie firmy Panasonic

Společnost Panasonic s více jak 30 letými zkušenostmi v oboru vytápění a klimatizace patří ke špičce v oboru. Připomeňme několik důležitých historických milníků

Novinky v nabídce tepelných čerpadel a klimatizací Panasonic 2016

Panasonic AQUAREA 2016, generace H

tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea má nový, kompletně přepracovaný hydrobox (vnitřní jednotka splitového tepelného čerpadla). Cílem je výrazné zjednodušení montáže  a servisu, vylepšené ovládání.
Uvnitř hydroboxu je nově vodní filtr na zpátečce přímo z výroby. Jako příslušenství lze dokoupit třícestný ventil pro ovládání ohřevu TUV s velmi jednoduchou instalací přímo do skříně hydroboxu.

Panasonic AQUAREA 2016, generace H

Zcela nový podsvícený dotykový ovladač zvládá kompletní správu tepelného čerpadla včetně bohatého rozšiřujícího příslušenství. Graficky zobrazuje aktuální příkon a COP. Múže být z hydroboxu vyjmut a použit jako prostorový termostat kdekoli v domě. Může ovládat dva topné okruhy včetně oběhových čerpadel a směšovacích ventilů. Regulace siporadí se solárním systémem, jakýmkoliv přídavným bivalentním topidlem a také s ohřevem bazénu. Výkon tepelného čerpadla lze řídit z externího nadřazeného systému a přizpůsobit ho tak třeba pro optimální využití energie z fotovoltaické elektrárny.

            

Aquarea All In One

 

 

 

 

nové modely ohřívačů teplé užitkové vody Panasonic AQUAREA DHW

             

U splitových klimatizací pro domácí použití je použito chladivo R32. Jedná se hlavně o řadu klimatizací Etherea 2016

 Panasonic AQUAREA 2016, generace H

 

 

 

 

 

Aktuální ceníky katalogy  ke staženíi

 


 

 

2014

sortiment tepelných čerpadel se mění. Do ČR se již nebude dovážet řada SDF...  MDF... (jen topení). Nově je v nabídce už jen řada SDC... MDC...  (topení i chlazení).Aquarea All In One

V nabídce přibyla řada All In One. Jedná se o tepelné čerpadlo s hydroboxem v designu "lednice". Je možné ho umístit kdekoliv v interiéru. Obsahuje integrovanou nerezovou nádrž  pro TUV 200l s velkou teplosměnnou plochou výměníku -  2,1 m2. Modely budou dostupné od Září 2014.

Panasonic oběhové čerpadlo frekvenčně řízené

Celý sortiment prošel modernizací. Jsou použita  výhradně špičková, úsporná oběhová čerpadla Panasonic,  frekvenčně řízená,  v energetické třídě A.

 

 

Je zaveden nový a zcela převratný způsob odmrazování při kterém neběží oběhové čerpadlo a není tak odebíráno teplo z topného okruhu.

Od září bude dostupná regulace Aquarea manager (HPM - Heat pump manager) s podporou fotovoltackých panelů. Tepelné čerpadlo ve spojení s akumulační nádobou tak bude schopné výhodně natápět (akumulovat)  hlavně při příznivých podmínkách pro výrobu solární energie.

 

  


 

 

 

Panasonic heatcharge venkovní2013

v sortimentu přibylo zcela nové tepelné čerpadlo vzduch-vzduch s vysokou účinností a schopností topení až do -25°C díky převratné technologii ENERGY CHARGE SYSTEM která využívá přebytečné teplo od kompresoru. Nové modely KIT-VE9-NKE a KIT-VE12-NKE jsou doslova nejžhavější novinkou 2013.

Stávající modelová řada AQUAREA (vzduch-voda) inovuje některé modely. Je v nich použito energeticky úsporné čerpadlo WILLO.
V průběhu roku by se měly objevit modely AQUAREA T-CAP s výkony až 16kW.
Pro tepelná čerpadla se objevují nové nadřazené regulace. Vedle již dříve uvedené aplikace IntesisHome je možnost napojení i do větších systémů KNX, Enocean a Modbus.
Panasonic Aquarea Manager PAW HPM1Tepelné čerpadlo AQUAREA lze použít v kaskádě. Nové regulace umožňují propojení až 3 tepelných čerpadel. Je možné řízení více teplotních zón a připojení externího bivalentního zdroje tepla. Vše prostřednictvím ovladače Aquarea Manager s LCD displejem.

V nabídce jsou nové Fan Coil jednotky pro topení i chlazení.


 

PANASONIC ghp2012 - AQUAREA PRO je rozšířena o další řadu tepelných čerpadel. Venkovní jednotky pocházejí ze systému VRF GHP. Jsou poháněny plynovým spalovacím motorem. Nepotřebují silnou elektropřípojku a odpadním teplem z motoru mohou zdarma ohřívat teplou užitkovou vodu. Tepelná čerpadla jsou předurčena pro hotely a penziony. Plynová tepelná čerpadla se dodávají pod označením ECO-G.

 

Společnost Panasonic přichází s úspornými a inovativními technologiemi v duchu loga ECO ideas

 

 

 

 

 

 


 

2002 - je zavedeno převratné řešení filtrace vzduchu. Do klimatizací je montován generátor iontů a kyslíku. Toto řešení používají dnešní moderní čističky vzduchu

2008 - je uvedena řada klimatizačních jednotek ETHEREA s nadčasovým designem. Má zabudovanou čističku vzduchu a čidlo pro kontrolu kvality vzduchu.

 

2010 - na evropský trh je uvedeno moderní tepelné čerpadlo vzduch / voda určené pro domácnosti a menší aplikace. Tepelné čerpadlo AQUAREA může ohřívat topnou vodu, nebo ji podle potřeby i chladit. Postará se o ohřev teplé užikové vody v bojleru

 

 

2011 - na trh je uvedeno tepelné čerpadlo vzduch voda s větším výkonem. Venkovní jednotka vychází z osvědčené řady klimatizací VRF ECOi. Je k ní připojen hydrobox a vzniká tak tepelné čerpadlo vhodné k vytápění třeba velkých kancelářských budov. Tepelná čerpadla velkých výkonů mají označení AQUREA PRO

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea2011 - dochází k modernizaci tepelného čerpadla AQUAREA pro domácí použití. Chytrou úpravou na chladivovém okruhu je dosaženo stálého výkonu až do venkovní teploty  -15°C. Modelová řada se nazývá AQUAREA T-CAP

2012 - modelová řada tepelného čerpadla T-CAP je dále rozšiřována. Vzniká nový model s označením HT. Vysokoteplotní tepelné čerpadlo natápí topnou vodu na 65 °C a hodí se do starších rodinných domů a bytů se stávajícími malými radiátory.

Novinkou jsou tepelná čerpadla s malým výkonem pro nízkoenergetické domy.

Tepelná čerpadla Panasonic je možné řídit vzdáleně přes internet nebo mobilní telefon a to prostřednictvím regulace IntesisHome.

 

 

 

 

 


1973 - je uvedeno první  tepelné čerpadlo vzduch - voda s vysokou účinností

 


 

Okenní klimatizace Panasonic1958 - Panasonic přichází na Japonský trh s první klimatizací menších rozměrů, která je určena pro domácí použití. Jedná se o okenní klimatizační jednotku.

 

 

 


 

1936 - na trh je uveden první ventilátor se samočinným směrováním vzduchu. Jedná se o stolní ventilátor s průměrem 36 cmOkenní klimatizace Panasonic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro více informací nás kontaktujte

Odešlete nám Vaši popotávku nebo dotaz vyplněním následujícího formuláře nebo nám pošlete email na adresu info@forfuture.cz a my uděláme vše co je v našich silách, abychom Váš dotaz co nejdříve zodpověděli.

Nezávaznou cenovou nabídku Vám zpracujeme zcela ZDARMA. V případě, že vyplníte Váš telefon, ZDARMA vás budeme kontaktovat.
 
Jméno: *
Email: *
Telefon:
 
Popište prosím Váš požadavek či dotaz:
Sečtěte tři plus dvě = * (Jako kontrolu proti SPAMu, prosím napište výsledek příkladu)
 

Copyright (C) 2012 Tepelná čerpadla Aquarea. Všechna práva vyhrazena.